TANDEM J&M

AMAkids LIPTOV

Janka Sapietová & Michaela Šipeková

Kto sme a čo nás spája?

Team AMAkids Liptov je súčasne organizačný menežment LUAagency (Liptovská Umelecká Agentúra), ktorá pôsobí na Liptove už vyše 15 rokov a má za sebou stovky akcií. Portfólio firmy má široký vizuál - od malých spoločenských akcií po festivaly. Spoločnosť vytvorila vlastné úspešné značky, ktorými zastrešuje špecifický typ programov. Napríklad obľúbený detský tábor LUAland, ktorý každoročne poteší desiatky detí a ich rodičov - nie len z Liptova.

Jadrom agentúry je silný tandem dvoch žien, ktoré okrem rodinného puta spája bezodná studnica kreativity, ambicióznosť, odvaha a chuť vymýšľať a tvoriť pre ľudí jedinečné a dobre organizované zážitky.

Áno - sme to my - Janka a Miška,
mama s dcérou, priateľky, kolegyne, spolutvorkyne, spriaznené duše.

Tvoríme zmysluplné koncepty, do ktorých vkladáme inovatívne prvky. A práve tým sa odlišujeme. Toto dáva našim programom iskru a príťažlivosť. Možno preto nás tak silno zasiahol a doslova nadchol projekt AMAkids.

Janka - majiteľka agentúry o AMAkids povedala:

„Cítim, že AMAkids nám do života prináša nové možnosti. Príležitosť učiť sa nové veci, rásť nielen profesionálne, ale aj osobne. Tento projekt nie je len pracovnou úlohou, ale skutočným dobrodružstvom, ktorým môžeme prekročiť hranice, vytvárať niečo výnimočné, dobré a zdravé.

Toto je silné posolstvo, ktoré veľmi intenzívne cítim a doslova sa teším, že ho môžeme realizovať. Viem, že tento projekt mi prinesie nezabudnuteľné zážitky.“

ČÍM NÁS AMAkids PRITIAHOL?

Akadémia AMAkids nám obom prirástla k srdcu veľmi rýchlo. Vletela nám do života ako víchor plný príležitostí a nových výziev. Všetko to malo veľmi rýchly spád. Rozhodnutie podpísať franšíz dohodu prišlo doslova po pár dňoch po kontakte sa s touto spoločnosťou.

  • JASNÁ IDEA
    Kultivovanie potenciálu ľudského mozgu prirodzenou cestou. Impulz, že učenie nemusí byť otravné, že memorovanie je prežitok a vyvážený rozvoj oboch mozgových hemisfér prináša deťom rozlet! Uvideli sme, že relatívne jednoduchá, ale špičkovo vypracovaná metodika nového spôsobu vzdelávania, môže deti vo veľmi krátkom čase naučiť to, čo sa v školách bifľujú roky.
  • SERIÓZNY PRÍSTUP, ĽUDSKOSŤ A PODPORA
    Hneď po prvých kontaktoch so zástupcami AMAkids na Slovensku, sme vedeli, že si budeme rozumieť. K tomuto ani netreba nič dodávať - to človečenstvo sa dá len precítiť. Toto je pre nás veľmi dôležitý aspekt pri selekcii, do čoho sa púšťame. V dnešnej dobe si človek musí vyberať spoluprácu nie len na základe pragmatických, efektívnych a sľubných ekonomických prognóz, ale aj podľa srdca. Aj toto sme sa po dlhoročnej praxi už naučili a máme nos na solídnych partnerov.
  • PRÁCA S DEŤMI,
    pretože cez ne prúdi čisté vedomie a nákazlivý životný elán. Krásne sa k tomu vyjadrila Miška:

Programová vedúca agentúry Miška povedala k tejto téme krásne vyznanie:

„Detský klient je ten najinšpiratívnejší zdroj kreativity a prirodzenej múdrosti.
Po akciách organizovaných pre deti nikdy nie som unavená. Resp. únava tam je, ale iná. Napriek výdatnému odovzdaniu energie, vo mne zároveň cirkuluje nová životná sila. Chuť opäť tvoriť, prichádzajú mi ďalšie nové nápady … jednoducho pociťujem akýsi samonabíjajúci životný potenciál.“

AKÉ SÚ NAŠE PLÁNY A CIELE ?

OBROVSKÝ ROZLET DO BUDÚCNOSTI

Aj keď sme s AMAkids na úplnom začiatku, už teraz vidíme veľké možnosti rozvoja a prospech pre náš región. Naše ciele v blízkej budúcnosti sú:

✓čím skôr spustiť okrem Mentálne aritmetiky aj Memoriku, Liberiku a Čitariku a postupne zvýšiť počet certifikovaných lektorov
✓ zaradiť AMAkids do programovej ponuky eventov, na čo sme ako agentúra špecialisti (firemné akcie, festivaly, Dni detí a pod.)
✓ rozbehnúť obojstranne prospešnú spoluprácu so školami - zaškolenie učiteľov a rozšírenie ponuky ich voľnočasových aktivít o AMAkids
✓ obohatiť programovú skladbu našich detských táborov LUAland zábavnými tréningami AMAkids, ktoré sú pre deti magneticky príťažlivé.
✓ aplikovať metodiku AMAkids do praxe cestou andragogiky - vzdelávanie dospelých (kurzy, workshopy, semináre)
pracovať so seniormi - efektívne trénovanie mentality a prevencia zdravotných neduhov vo vyššom veku (sociálna apatia, znížená kognitívna schopnosť, alzheimer a pod.)

"Ideme do toho naplno a ĎAKUJEME, že ste s nami na tejto vzrušujúcej ceste vzdelávania novej generácie - kedy si hlava veselo spieva a súčasne ráta, počíta a tvorí... No nie je to fantastické? “
Miška
"Čaká nás veľa práce, ale na to sme pripravené. Milujem ten pocit „flow“ - keď všetko ide prirodzeným tempom. Keď sa ráno budím skôr, ako zvyčajne, pretože sa teším na to, čo ma o pár minút čaká. A aj keď to je niekedy fuška, stojí to za to a baví ma to.“
Janka

SPOZNAJTE NÁS BLIŽŠIE

Každá sme iná, napriek tomu nám to krásne ladí.
Obe sme akčné, veselé, dynamické a preto to medzi nami niekedy aj zaiskrí a príde poriadna hrmavica. Ale vždy z nej vyklíči ešte krajšia, pestrofarebná idea.

SME AKO PUZZLE

- jedna je vizionár - nevyčerpateľná nádoba nových myšlienok a plánov

- druhá je kreatívec - precízny realizátor, ktorý dbá na detailne vyšperkovaný proces, postavený na kvalite a hodnotách.

VLÁDNE MEDZI NAMI ENERGETICKÁ ROVNOVÁHA

- jedna je vetroplach

- druhá uzemnená

a to je presne to, čo nás povznáša a ukotvuje zároveň. Preto sú naše služby zaujímavé a zážitky z nich ešte dlho doznievajú.

SME UMELECKÉ DUŠE

- jedna je hudobník

- druhá je výtvarník

Táto stránka našich osobností nám prináša rovnováhu do života. Preto vieme zvládať silný pracovný nápor, ktorý nás nevyčerpáva.

SPÁJA NÁS ZMYSEL PRE HUMOR

Pri tvorbe eventov, najmä pri práci s deťmi, je nutné udržiavať sa v dobrej nálade, mať čistú myseľ - jednoducho žiť TU a TERAZ.
S nami sa jednoducho nudiť nebudete 🙂

MILUJEME ŽIVOT

- Miška vie, čo je to dýchať naplno každú sekundu života 

- Janka vie, čo je to dýchať pre svoje dieťa

Život berieme ako dar, vážime si ho a prežívame naplno všetkými zmyslami.

VIAŽE NÁS SILNÉ PUTO
mamy a dcéry

Prešli sme si spolu ťažkými životnými skúškami, aj neopísateľne vzletnými životnými situáciami. Vieme, čo jedna pre druhú znamená a toto spojenie nám dáva krídla.

ĎAKUJEME,
že nám dôverujete a pridáte sa k nám
pri realizovaní
krásneho projektu AMAkids.

NOVINKA

UKÁŽKOVÉ HODINY v L. Hrádku

Otvárame kurzy MENTÁLNEJ ARITMETIKY v LH, začíname v apríli - prihláste sa čím skôr. 

ukážkové hodiny uzatvárame o

Neomeškajte šancu byť medzi prvými študentami AMAkids akadémie na Liptove!

sledujte nás na sociálnych sieťach